Volkswagen’den tasarruf kararı: personel sayısını azaltacak

Şirket hafta içi personele yaptığı açıklamada 10 milyar euroluk tasarruf programının personel azaltımını da içereceğini söylerken marka şefi Thomas Schaefer, yüksek maliyetlerin ve düşük verimliliğin arabalarını rekabetsiz hale getirdiği konusunda uyardı.

Schaefer, otomobil üreticisinin Wolfsburg’daki genel merkezinde bir personel toplantısında şunları söyledi: “Önceden var olan birçok yapımız, süreçlerimiz ve yüksek maliyetlerimiz nedeniyle, Volkswagen markası olarak artık rekabetçi değiliz.”

Şirket daha önce iş gücünü azaltmak için demografik eğriden yararlanmayı planladığını açıklamış ve 2029 yılına kadar işten çıkarma yapmayacağının sözünü vermişti.

Pazartesi günkü toplantıda insan kaynakları kurulu üyesi Gunnar Kilian, bunun kısmi veya erken emeklilik anlaşmaları yoluyla sağlanacağını söyledi.

Ancak Kilian, 10 milyar avroluk tasarruf hedefinin büyük bir kısmının personel azaltımı dışındaki önlemlerle elde edileceğini ve tüm ayrıntıların yılsonuna kadar belirleneceğini de sözlerine ekledi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x