OneUI 6.1 Sızıntısı: Yapay Zeka Destekli Olacak

Hafta sonu ortaya çıkan büyük bir One UI 6.1 sızıntısıyla gelecek yıl Samsung telefonlara gelecek bazı yapay zeka destekli özellikler ortaya çıktı. One UI 6.1 sürümü muhtemelen önümüzdeki yılın başlarında çıkacak Galaxy S24 serisiyle birlikte gelecek.

Bildirilen özelliklerin çoğu Pixel 8 ailesiyle birlikte gelen yeni Pixel özelliklerine oldukça benziyor. One UI 6.1 özel yapay zeka destekli duvar kağıtları oluşturmanıza ve kilit ekranına hava durumu eklemenize, portre efektleri uygulamanıza olanak tanıyacak.

Görüntü düzenleyici de daha iyi hale gelecek. Hatta görüntüleri orijinal sınırlarının ötesine genişletebilecek ve nesneleri bir görüntüden diğerine taşıyabileceksiniz. Samsung Notes ise büyük metin bloklarını madde işaretleriyle özetleyebilir hale gelecek.


OneUI 6.1 ile Aramalara Gelecek Olan Anlık Çeviri Özelliği

Ek olarak, yapay zekanın tıpkı Pixel cihazlarda olduğu gibi aramalarda size yardımcı olması planlanıyor. Gerçek zamanlı çevirmen, ortam gürültüsünü bastırma ve transkripsiyon gibi özellikler de One UI 6.1 ile birlikte sunulacak. Son olarak pil koruması, özelleştirmeler ve animasyonlarla ilgili iyileştirmelerden de bahsediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x