Karaburun Diyaliz Merkezi açıldı

İzmir’de Karaburun Belediyesi ile Türk Anneler Derneği Mordoğan Şubesi iş birliğiyle 6 ay önce başlatılan Karaburun Devlet Hastanesi’ne Diyaliz Merkezi Kampanyası sonuç verdi. Hastane bünyesindeki diyaliz merkezi hizmete başladı.

Katkıda bulunan tüm özel-resmi kurumlara, sivil toplum kuruluşlarına ve kişilere teşekkür eden Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, diyaliz hastası hemşerilerinin en yakın diyaliz merkezinin yer aldığı Urla’ya haftanın üç günü gidip-gelmek dahil 110 kilometrelik yol eziyetinden kurtulduğunu belirterek, “Bu Karaburun’un güç birliğinin sonucudur. 6 cihazla sağlık hizmeti faaliyetine başlayan, diyaliz tedavisi ihtiyacı olan hastalarımız ve ailelerine hayırlı olsun” dedi.

Karaburun Belediyesi Başkanlık Konağı’nda düzenlenen plaket töreninde konuşan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, hayırseverler adına Casa Mimosa Otel’den Uğur Deveci’ye, Türk Anneler Derneği Mordoğan Şubesi Başkanı Kader Ekizler’e ve Karaburun Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı temsilen Başkan Yardımcısı Ömer Ak’a plaket takdim etti.

Erdoğan, şunları söyledi: “Herkes çözüm odaklı çalıştı, esas katkıyı bölge halkı koydu. Sivil toplum kuruluşlarımıza, hayırsever iş insanlarımıza, duyarlı yurttaşlarımıza müteşekkiriz. Karaburun’a kazandırılan Diyaliz Merkezi, birlik beraberliğin bir yere katkı sağlamasına en önemli ve örnek işlerden biri oldu. Kamu görevi icra eden tüm kurumlara, hastanemiz idarecilerine ve sağlık çalışanlarımıza, tüm hizmetlerde başarılar ve kolaylıklar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x