Borçlarını Ödeyemeyen Köylüler Sakladıkları Trafolarına El Koymaya Gelen Ekibe Saldırdı

Şanlıurfa’da borçlarını ödemeyen köylülerin trafolarına el koymaya giden dağıtım şirketi saldırıya uğradı. Vatandaşların trafolarının yerleri drone ile tespit edildi.

Şanlıurfa’nın İncirağacı ve Güvenli mahallerinde 6 aboneye ait 13 milyon TL’yi aşan elektrik borcu nedeniyle Dicle Elektrik ekipleri savcılığın verdiği karar ile trafolara el koymaya gitti.

Trafolara el konulduğunu gören mahalle sakinleri, gelen ekibe taşlı saldırıda bulundu. Olay yerine gelen jandarma 7 kişiyi gözaltına aldı.

Ekibe yapılan saldırı sırasında bir köylünün trafosunu teslim etmeyip traktörü ile tarlaya götürdüğü Dron ile tespit edildi. Kaçak trafosunu mısır tarlasına gömen vatandaşın trafosunun yeri dron ile tespit edilerek trafoya en kondu.

El konulan trafoların toplam 880 kVa gücünde olduğu tespit edilirken Dron ile yapılan incelemede toplam 1990 kVa gücünde olan 13 kayıt dışı trafo tespit edildi.

Dağıtım şirketi, 880 kVa gücündeki bir trafo ile 3 bin nüfuslu bir ilçenin aydınlatabileceğini bildirdi.

Koordinatları belirlenen kayıt dışı trafolara el konulması için dağıtım şirketinin avukatları, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Haberin videosu için ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x